• Aktuality
  • Kultura
  • Vrchol evropské cesty prožil Jirka Kolbaba v Mariánských Lázních

Vrchol evropské cesty prožil Jirka Kolbaba v Mariánských Lázních

Jirka Kolbaba za sebou má menší cestu po Evropě, jejím vrcholem byl ale zážitek v Mariánských Lázních.

 
Celou reportáž naleznete na  
 
 
Krásná Evropa v podání Jirky Kolbaby. Kde všude jsi letos byl po Evropě?

Projel jsem si zejména Rakousko, Německo, Itálii. Nejvíce jsem se zdržel v Itálii, protože to je země, do které jezdíme všichni velmi rádi. Kdysy byly ty oblasti při moři, tam někde v oblasti Benátska a podobně, byly téměř naše, tak tam jezdíme rádi a nacházíme tam neuvěřitelné souvztažnosti a rádi zde ochutnáváme místní jídla a podobně. Takže tentokrát jsem si užil zejména oblast Benátska, ale nejen této části Itálie.

A kde to bylo spíš o přírodě a kde zase spíš o památkách?

Když jsme v Benátkách, tak tam je to jednoznačně o té místní architektuře, ta je naprosto úžasná. Když si představíme, na čem to město vystavěli, tak to je něco. A pak jsem se, zajížděl do dalších historických měst jako je třeba Verona. A při cestě zpátky jsem se stavil v několika historických městech Rakouska, Německa a nakonec i západních Čech a České republiky a Moravy. No a příroda. Jednoznačně, když jsem byl v Alpách, tak jsem byl v Dolomitech. Tak to jsem si užil. Několikrát jsem vyjel lanovkami na kopce, prochodil jsem stovky a stovky kilometrů zejména po kopcích zejména italských, ale i rakouských hor.

Předpokládám, že jsi potkal spoustu milých a úžasných lidí a zažil neuvěřitelné skutečnosti.

Zajímavé je, že to nejemotivnější jsem nakonec měl, když jsem se vrátil do České republiky. V Mariánkách jsem se zúčastnil takové pozoruhodné slavnosti, kdy jsme křtili pohádkové sochy a sešlo se na to neuvěřitelné množství lidí. A mě nesmírně bavilo, že si ti lidé dokázali tak emotivně zahrát na ty pohádkové figury. Takže v tomto případě jsem viděl padesát krojovaných čertů, kteří vytvořili naprosto úžasnou choreografii k té události. Na kopcích nad Mariánskými Lázněmi, v prostoru hotelu Krakonoš. To zakončení mé malé evropské cesty se nakonec událo v Mariánských Lázních a stálo to za to.

ZDROJ: http://www.impuls.cz/clanky/2017/07/vrchol-evropske-cesty-prozil-jirka-kolbaba-v-marianskych-laznich/

Rekyl Elektro