PechaKucha Night 16.12.2017

Po loňské, velmi úspěšné prosincové "mariánskolázeňské edici" chystá spolek Švihák další lokální vydání PechaKucha Night. Tentokrát v místním, velmi oblíbeném Clubu Na Rampě, který byl několik měsíců uzavřen a je to v podstatě jediný hudební club ve městě. 

Projekt PechaKucha Nihgt vymysleli architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architecture. Pecha Kucha Night (což je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“) je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. První setkání Pecha Kucha Night se konalo v únoru roku 2003 právě v Tokiu.
V České Republice se první akce tohoto druhu konala v Praze v roce 2007, Mariánské Lázně se přidali k 800 městům ve světě v roce 2014. Od té doby se konala 14x a pokaždé na jiném místě.

Smyslem projektu Pecha Kucha je, aby prezentace byly co nejhutnější, aby si dokázaly udržet pozornost posluchačů. Během jednoho večera tak má každý z přednášejících 6 minut a 40 sekund, během nichž může předvést 20 obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund.

V Mariánských Lázních budou 16.12. od 20.20  prezentovat tentokrát lidé, kteří nesedí doma se založeným rukama a snaží se život v lázeňském městě a jeho okolí obohatit. Rodáci, bývalí studenti, aktivisté, sportovci, umělci, architekti, podnikatelé.... vystoupí víc jak deset statečných. Různorodé záliby, profese. Mají ale jedno společné. PSČ 353 01! Poštovní směrovací číslo Mariánských Lázní si vybral světoznámý grafik Pavel Fuksa pro vizuál, který má již po několikáté na svědomí. Byl jedním z prezentujících na 8. PKNML a od té doby se šviháky úzce spolupracuje.

Vstupné na místě 150,- Kč, Studenti 100,-Kč.

 

Rekyl Elektro