Automobil senior taxi je připraven

I v Mariánských Lázních se od září rozjíždí celorepublikově rozšířená služba Senior taxi. Automobil je již připraven k provozu a čeká jen na schválení provozních pravidel na zastupitelstvu města, které se koná 11.9.2018.

Starosta města  ing. Martin Kalina (Piráti) k tomu říká “Služba je určena pro občany, kteří mají trvalé bydliště v Mariánských Lázních a bude provozována pouze na území města Mariánské Lázně. Prostřednictvím služby Senior-taxi si občané budou moci zajistit cesty k lékařům, k jednáním na úřadech, k návštěvě rodiny, přátel, lékárny, nádraží, pošt, bank, pojišťoven, polikliniky, nemocnice, knihovny, domova seniorů, klubu seniorů apod.”

Každý senior vybavený kartou senior-taxi, kterou bude bezplatně vydávat Městský úřad Mariánské Lázně - odbor sociálních věcí na pracovišti v budově Domova pro seniory a domu s pečovatelskou službou Mariánské Lázně, nebo držitel ZTP bude moci měsíčně využít senior-taxi až k 10 přepravám. Objednávat se bude předem přes telefon. Detailní přepravní podmínky služby budou k nahlédnutí na webových stránkách města a na oficiálním FB profilu, ale přečíst si je můžete také v zářijovém vydání městského zpravodaje.

S nápadem a realizací poskytování této služby pro seniory a držitele ZTP v Mariánských Lázních přišel poslanec a mariánskolázeňský radní ing. Petr Třešňák (Piráti), který se touto službou inspiroval například v Sokolově či Plzni, kde tento projekt již nějakou dobu úspěšně provozují. Pořízení vozu bylo částečně financováno z dotací karlovarského kraje.

Přejeme všem šťastnou jízdu.

Rekyl Elektro