Foto Yan Renelt

Masiv MTB stage race v Mariánských Lázních

4 dny a etapy, 220 km v sedle, pár přísnejch kopců, nejlepší traily na různých místech českého Masivu.  To byl Masiv MTB stage race - etapový závod, který se jel od 20. do 23. září a nabídl nevšední zážitky včetně cestování a noclehů ve speciálně vypraveném lůžkovém vlaku.

Český Cape Epic. Závod má velké ambice a hned pro premiérový ročník připravil čtyři atraktivní etapy. Celkem nabídl 220 kilometrů a okolo 7 tisíc nastoupených metrů. První etapa nabídla zákoutí lesů a tajuplných hradních zřícenin Křivoklátska, druhou etapu hostí královna českých lesů Šumava, třetí přišel na řadu Slavkovský les a nabídl etapu ve formátu cross country. Start byl umístěn přímo na kolonádu a trať byla navržena v lesích nad Mariánskými Lázněmi. Zázemí samozřejmě v lyžařském areálu.

Finálový závod se pak jel na úpatí Krušných hor kolem Mosteckého jezera a barokního zámku Jezeří a kolem větrného parku v Nové Vsi.

Pro koho je Masiv? Pro dobrodruhy, kteří chtějí zažít na kole něco víc a neustále něco nového objevovat. Pro ostřílené borce, kteří si umí sáhnout na dno a kteří chtějí vyhrávat. Pro všechny, kteří touží po zajímavých výzvách. Ne že by to bylo ze všeho nejdůležitější, ale prize money rozhodně také stálo za to: ti nejlepší si totiž rozdělili 64 tisíc Kč.

Masiv ovšem přinesl víc než jen bajkový zážitek. Po jednotlivých štacích se účastníci přesouvali speciálně vypravenou soupravou Českých drah. Každý závodník bude měl ve vlaku své stálé místo a mohl spát přímo ve vlaku v lůžkovém či lehátkovém voze ve vlastním kupé. Součástí vlakové soupravy byly také dva společenské vozy, v nichž probíhal briefing na následující etapy.

Premiérový ročník Masivu i včetně etapy v Mariánkách se povedl a my se budeme těšit na ten další.

ZDROJ: Tisková zpráva MTB Massiv