• Aktuality
  • Sport
  • Fotbalový zápas Mariánské Lázně - Březová - 28.10.2017

Fotbalový zápas Mariánské Lázně - Březová - 28.10.2017

Tým Mariánských Lázní nastoupil 28.10. ve 14:30 ma domácím hřišti proti celku Březové v roli favorita. Zatímco celek domácích v posledních dvou zápasech vždy naplno bodoval, soupeř z posledních 2 zápasů vybojoval jediný bod. To bylo příčinou toho, že k zápasu nastupovali domácí z aktuálně 5. Místa tabulky. Tým Březové se nicméně nacházel jen o jediný bod a jednu pozici za Mariánskolázenskými.

Fotbal01

Fotbal02

Průběh zápasu:
Ještě než se 150 diváků a s nimi i hráči stačili pořádně rozkoukat, prohrával domácí tým 0:1. Bylo odehráno 118 vteřin zápasu, když soupeř po centru z pravé strany pohodlně skóroval hlavičkou pod břevno domácí branky. Střelcem byl hráč č. 8 David Kursa.

I přes rychlý gól Březové byli domácí nepatrně lepším týmem. Soupeř byl sice o něco lepší při kombinaci, ale míč drželi na svých kopačkách hlavně domácí. Dlouho se ale nedařilo branku hostí ohrozit nějakou vyloženou šancí. Až ve 24. Minutě byl při průniku do soupeřova vápna nedovoleně zastaven hráč domácích a rozhodčí odpískal penaltu. Po protestech soupeřícího mužstva se k provedení pokutového kopu postavil hráč domácích č.7 Jaroslav Sadílek a přízemní střelou k pravé tyčce bezpečně proměnil. Srovnáno.

Do konce první půle se pak již hrála spíše opatrná hra s důrazem na obranu. Po výměně stran zatlačili domácí soupeře do obrany a měli několik slibných příležitostí ke vstřelení vedoucí branky. K tomu nakonec došlo v 57. Minutě, když se po další útočné akci a závaru před soupeřovou brankou do míče nádherně trefil kapitán domácích č.8 Michal Drahorád a poslal domácí mužstvo do vedení. Mariánskolázenští potom nějakou dobu průběh utkání kontrolovali, ale Březová se pomalu nadechovala k závěrečnému náporu a byla stále více nebezpečná. Klinickou smrt přežilo domácí mužstvo v 80. Minutě, kdy soupeř během několika vteřin dvakrát nastřelil břevno domácí branky a posléze při pokusu o dorážku netrefil odkrytou bránu. Domácí se neuchýlili jen ke bránění, ale vyráželi nadále i do útoku.

Po jednom z neúspěšných pokusů o steč soupeřovy branky se tým Březové dostal k rychlému protiútoku po pravé straně a po pěkném a přesném centru se gólově prosadil hostující hráč č. 15 David Vaněček. Vyrovnáno na 2:2. Zklamaní domácí se již po zbytek zápasu nezmohli na větší odpor a jen čekali na penalty. Soupeř byl ale odhodlaný zápas pokud možno rozhodnout ještě v základní hrací době, což se mu bohužel nakonec také podařilo. V poslední 90. Minutě podnikl soupeř útok po levé straně a po centru se míč dostal ke střelci vyrovnávací branky Davidu Vaněčkovi. Ten nikým neatakovám pohodlně skóroval k levé tyči domácí branky a upravil skóre na 2:3 v neprospěch týmu Viktorie. Oslava lavičky Březové byla rozhodčím odměněna několika kartami a ihned po rozehrání ze středového kruhu byl zápas ukončen bez nastavení.

Další zápas bude:

TJ Spartak Soběslav vs FC Viktoria Mar. Lázně

Datum a čas konání: 4.11.2017 14:00

ZDROJ obrázku:http://www.fcvml.cz/

AUTOR článku: Ing. Martin Kalina

Rekyl Elektro